Nar Nasıl Kesilir?

| ,

Nar meyvesi, ekşimsi tadıyla birçoğumuzun en sevdiği meyveler arasında yer almaktadır. Bunun yanında sağlık açısından da C ve K vitaminleri ile birlikte lif ve potasyum kaynağı olması nedeniyle sağlıklı yaşamın vazgeçilmez gıdalarından birisidir.

Tabi ki bu kadar güzel bir meyvenin dezavantajları da var. Öncelikli olarak nar suyunun lekesini çıkarmak hiç de kolay değildir. Bu yüzden narı keserken ve yerken dikkatli olmak gerekir. İkinci dezavantajı da kesmesinin çok zor olması. Bunda kabuğunun kalın olması ve içerisinde bulunan acımsı tada sahip olan beyaz bölgelerin de etkisi vardır.

[mom_video type=”youtube” id=”WF7Yg3jXW1o”]

Şimdi size narı en kolay sorma yöntemini anlatacağız, ayrıca aşağıdaki videodan da anlattığımız bilgileri bulabileceksiniz.

  • Öncelikle narın çiçek gibi olan kısmını almalısınız. Bunun için boğumlara dik olacak şekilde ve her iki boğum arasında bir tane kesik gelecek şekilde bıçakla kesikler oluşturun ve bu kesiklerin hepsi birbiriyle birleştikten sonra üst tarafı şapka gibi alabilirsiniz. (Karpuz keserken uyguladığınız adıma benzerlik gösterir)
  • Daha sonra narın ek bölgelerini görebilirsiniz. Bu bölgeler, boğumlara denk gelmektedir çoğunlukla. Bu kısımlara bıçakla kesik atın.
  • Tüm boğumlara kesik attıktan sonra, artık elinizle parçalayabilirsiniz.
  • Narın içerisinde bulunan acımsı beyaz bölgeleri de elinizle alabilirsiniz.
  • Narınız artık servise hazırdır, afiyet olsun.
Previous

Karpuz Yemek İçin 10 Neden!

Sezen Aksu Kimdir?

Next