Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

|

Kuşkusuz hepimiz uzun bir çalışmanın ardından güzel bir tatili hak etmişizdir. Bunun için güvenli bir firma tercih ederiz, güvenli tur şirketleri ile anlaşmalara girişiriz, gittiğimiz yerde rahat edecek tatilimizi bize zehir etmeyecek her türlü olumsuzlukları düşünüp bunları gelmeden önlemeye çalışmak için bir dizi hazırlıklar yaparız. İşte bunlardan birisi de seyahat sigortasıdır. Seyahat sigortası, insanların hem yurtiçi hem de yurt dışı tatil esnasında valizlerinin kaybolmasına karşılık, seyahat esnasında karşılaşılabilecek hastalıklara, oluşabilecek kazaları önlemek amacıyla yaptırdıkları bir hizmettir.

Seyahat Sigorta Süresi Ne Kadardır?                                          

Sigorta kişinin istediği gün kadar yetkililer tarafından düzenlenebilmektedir. Ancak bunun da bir sınırı vardır ki o sınır 1 yıldır. 1 yılı aşkın zamanlarda seyahat sigortası düzenlenemez.

Seyahat Sigortası Fiyatları Hangi Koşullara Göre Belirlenir?

Sigorta fiyatları düzenlenirken dikkate alınan ön koşul başvuran kişilerin yaşıdır. Eğer kişi 65 yaşında ve bu yaştan büyükse sigorta fiyatı daha düşük olmakta ama 65 yaşından küçükse sigorta fiyatı biraz daha yüksek olmaktadır. Sigorta fiyatları yaptırdığınız sigorta şirketinin kurallarına göre de değişiklik gösterebilir.

Bir aylık bir tatil sürecinde bir tatilcinin ödeyeceği tutar 45 € gibi bir rakamdır. Sigortanızı oluştururken yaptırdığınız içerik ve istediğiniz isteklere göre de sigorta fiyatları değişebilmektedir. Örneğin seyahat esnasında can kaybı yaşanması durumunda defin işlemlerini talep etmeniz, karşılaştığınız bir hastalık karşısında hastanedeki muayene ücretinin ve ilaç ücretinin ödenmesini talep etmeniz durumunda sigorta parası yüksek bir meblağ çıkması olağan bir durumdur.

Bir başka önemli unsur da gün sayısıdır. Gün sayınız arttıkça sigorta fiyatları da kabarma gösterecektir. Gidilen şehrin özellikleri de fiyatlar üzerinde etkilidir. Seyahat yapacak kişi sayısı arttıkça ve bu insanlar 65 yaşından küçük oldukları takdirde yüksek bir sigorta ücreti çıkmaktadır.

 

Previous

Veritabanı Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Seçilir?

Bafétimbi Gomis Kimdir?

Next